Dzień 19 listopada 2017 był bardzo pracowity dla karateków Klubu Kazoku. Odbyły się dwie imprezy
sportowe: Mazowiecka Liga Karate Kyokushin oraz turniej pierwszego kroczku w Michałowicach.
Skuteczność karateków Kazoku była bardzo duża bowiem na 8 zawodników zdobyli 7 medali.
Mazowiecka Liga Karate(MLK) zgromadziła najlepsze klubu z Mazowsza. Najlepiej z Klubu Kazoku
zaprezentowała się Helena Głębicka, która zdobyła 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej pewnie
wygrywając 3 walki w tym dwie przed czasem. Najlepiej pod względem ilości zdobytych medali
natomiast zaprezentowała się Lena Gmitrzak która zdobyła srebrny medal w kategorii kumite oraz
brąz w kata. Warto podkreślić że Lena i Helena to ubiegłoroczne triumfatorki całego cyklu (4 zawody
w sezonie) Mazowieckich Lig Karate. Pierwsze starty dają nadzieję, że obie dziewczynki będą w stanie
rywalizować aby także w tym roku zająć najwyższe miejsca na podium w całym cyklu zawodów.
Kolejny srebrny medal dla Klubu Kazoku wywalczyła Julka Celińska przegrywając w finale, ostatecznie
zajmując drugą pozycję. W zawodach brał również udział Krzyś Semik, który tym razem uplasował się
na 3 miejscu. W MLK brali również udział Alicja Wiśniewska oraz Patryk Urbaniak, którzy niestety
przegrali swoje walki przed wejściem do strefy medalowej.
Kolejnym turniejem rozgrywanym tego dnia był Turniej Pierwszego Kroczku, który ku zaskoczeniu
organizatorów zgromadził 170 początkujących zawodników Karate. Klub Kazoku reprezentowali Jacek
Wiśniewski oraz Iga Rogowska którzy dzielnie walcząc zdobyli dwa miejsca medalowe. Iga Rogowska
wygrała swoją walkę półfinałową i nieznacznie przegrała walkę finałową, zajmując 2 miejsce. Jacek
również dzielnie walczył tego dnia, ostatecznie plasując się na 3 miejscu.
Warto podkreślić iż sukcesy Karateków Kazoku świadczą o ciężkiej pracy którą dzieci na co dzień
wykonują w klubie ale jednocześnie jest to paliwo dla innych aby zmotywowali się do ciągłej pracy
nad sobą. Wkrótce odbędą się też zawody klubowe tj 10 grudnia które wyłonią kadrę Kazoku na
kolejne zawody na które serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów.