W dniu 15 listopada 2015 roku w Michałowicach odbył się Turniej Karate, na którym bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy z Otwockiego Klubu Karate ShinKyokushin. Zawody zgromadziły około 150 zawodników z różnych klubów Mazowsza.

Otwocki Klub Karate ShinKyokushin reprezentowało 12 zawodników, którzy zdobyli łącznie 9 medali! Pierwsze miejsca w swoich kategoriach zajęli: Lena Gmitrzak, Alan Karowski i Natalia Bieńkowska. Lena w dwóch pierwszych walkach wygrała przed czasem wykonując dwukrotnie kopnięcie okrężne na głowę(mawashi geri jodan). W finałowej walce zmierzyła się z koleżanką klubową Alicją Wiśniewską i po ładnej, wyrównanej walce wygrała poprzez decyzję sędziów. Alan stoczył tego dnia 3 walki pokonując wszystkich zawodników w bardzo ładnym stylu. Natalia Bieńkowska, obecnie najbardziej utytułowana zawodniczka Otwockiego klubu pewnie wygrała 2 walki stając na najwyższym stopniu podium. Drugie miejsca wywalczyli Patryk Urbaniak, Piotr Moczulski, oraz wcześniej wspomniana Alicja. Alicja walczyła bardzo dobrze pokonując w półfinale po 3 dogrywkach zawodniczkę z Piaseczna (była to najdłuższa i według widzów najlepsza walka turnieju). W finale musiała jednak uznać wyższość klubowej koleżanki ostatecznie plasując się na drugiej pozycji. Patryk Urbaniak to jeden z debiutantów na zawodach o randze mazowieckiej. Tego dnia zaprezentował się bardzo dobrze tocząc 3 pojedynki, w których celnie trafiał swoich przeciwników techniką mawashi geri jodan. Patryk ćwiczy dopiero od roku, ale dzięki systematyczności oraz dużemu zaangażowaniu na treningach stale podnosi swoje umiejętności. Piotr Moczulski wygrał półfinał dzielnie walcząc z większym od siebie przeciwnikiem. W finale musiał jednak uznać wyższość swojego rywala. Julia i Kinga Nowickie oraz Gustaw Langner zajęli 3 miejsca. Cała trójka walczyła dzielnie, dając z siebie maksimum swoich możliwości. Niestety przegrywając swoje półfinały ostatecznie uplasowali się na najniższym stopniu podium. Filip Langner, Krzysztof Semik oraz Kacper Tchorek tym razem mieli mniej szczęścia przegrywając swoje walki o wejście do strefy medalowej.

Podsumowując zawody były bardzo udane dla wszystkich zawodników i w przekonaniu Sensei będzie to dobry czynnik motywujący do dalszej ciężkiej pracy na treningach. Osiągnięty przez zawodników wynik daje nadzieje na kolejne medale w dalszej części sezonu.